У суботу 10 листопада, в Катедральному Соборі св. Йосафата, Української Греко-Католицької Церкви в Пармі Огайо, як кажуть – яблуку не було де впасти. Храм був наповнений прихожанами та гостями з різних церков, міст, штатів та країн. Цього дня парафія св. Йосафата відзначала 30-ту річницю освячення Собору. А також, сьогодні відбувся чин освячення ікон, які стали завершальним доповненням іконопису храму.
Архієрейську Літургію та посвячення ікон, очолив правлячий архієрей Пармської єпархії УГКЦ єпископ Богдан Данило. Владиці співслужили: єпископ Стемфорської єпархії УГКЦ владика Павло Хомницький, єпископ Пармської єпархії Словацької Греко-Католицької Церкви владика Мілан Лах та перший єпископ Пармської єпархії владика-емерит Роберт Москаль.
Св. Літургію супроводжував величний спів хору бандуристів ім. Т.Шевченка – диригент Олег Махлай.
Звертаючись до присутніх, владика Богдан привітав зі святом і підкреслив важливу християнську рису наших людей. Коли емігранти з України приїжджали до Америки, вони не везли з собою грошей, дорогих речей, але, вони привезли у своїх серцях тверду віру, з якою, перш за все, почали будувати храми. Вони прагнули мати власний Дім Божий, щоб молитися й слухати проповіді своєю рідною українською мовою і щоб це було спадщиною майбутнім поколінням української діаспори.
По закінченню служби Божої, адміністратор Катедри о. Богдан Барицький подякував усім за присутність і запросив на бенкет до астродому, для продовження святкування.
Ведучі Марта Ліщинецька та Ричард Русь Глабше, перед початком програми, запросили до слова владику Богдана.
Владика висловив слова щирої подяки жертводавцям та усім, хто долучився до справи роспису храму та побажав Божого їм благословіння.
Особливої подяки заслуговують майстри цього проекту:
Euripides Kastaris – Iconographer, Lisa Danko – Project Manager and George Gjtrgji Cela – Assisnant Iconographer.
Програму розпочали виступом Танцювального Ансамблю ‘’Каштан’’, – художній керівник Маркіян Комічак. А у продовженні співали діти парафії св. Йосафата, – керівник Ліля Поладова, Ана Лапка прочитала авторський вірш, Співав парафіяльний хор, – регент Люда Соневалд, архидиякон Єфрем Смолило презентував ікони жертводавцям, Українська Капела Бандуристів ім. Т.Шевченка, яка щойно повернулася з гастролей по Україні, виконала декілька українських творів, – диригент Олег Махлай. А тріо місцевих музикантів, з Ігорем Макаром заповнювали зал улюбленими українськими мелодіями.
На закінчення, о. Богдан Барицький звершив подячну молитву Богові та попросив Його благословення й миру на майбутнє.

Фото і текст – Олександер (Алекс) Федорчук